Bílý švýcarský ovčák

Opera Leia Od Semberije
FotogalerieKontakty

Opera Leia
Od Semberije

Leia se narodila 11.6. 2009 v Bosně a Hercegovině v chovatelské stanici Od Semberije, která má úžasné psy co se exteriéru i pracovních úspěchů týče.

Leia je z vrhu O a dostala se k nám skoro náhodou, až v desátém týdnu po odřeknutí jiným zájemcem, kteří se nakonec rozmysleli, že chtějí dlouhosrstou fenku. Ale jak víme, náhody neexistují a my věříme, že se k nám dostala naše princezna Leia vyloženě „na objednávku“.

12.6. 2022 jsme úspěšně prošli bonitací a Leiuška nám v létě 2023 dala vrh A, 9 krásných a šikovných štěňátek, ze kterého jsme si nechali krátkosrstou fenku Indy.

fotogalerie

Opera Leia od Semberije

Leia

Exteriér a povaha

Opera Leia od Semberije má vyrovnaný temperament, má milou a poslušnou povahu, ze všeho nejvíc je ale společenský a rodinný pes.

Leie se moc nelíbilo na nácviku poslušnosti. Ačkoliv je v tom dobrá, povely neprováděla s nadšením, suchý dril není pro ni. Přešli jsme proto na agility, což jí vyhovuje víc, moc jí to baví a paničku taky!

Leia nemá problém s žádnými psy ani lidmi. Má moc ráda i děti, ráda s nimi běhá a hraje si s nimi. Není agresivní a to v žádné situaci. Její štěňátka proto budou mít skvělý předpoklad být vyrovnanými rodinnými pejsky, kteří se přizpůsobí vašemu životnímu stylu, ať už budete aktivní sportovec nebo třeba zahrádkář se zálibou v pohodových procházkách.

Jistý předpoklad by štěňátka po mamince mohla mít i pro canisterapii, protože Leia citlivě vnímá změny tónu hlasu, hodně se dívá do obličeje a snaží se v něm číst a často nás chodí „utěšit“, z čehož vznikají někdy i vtipné situace.

Leia je věrný „pomocník“. Pokud může, vždy vám všude pod ruce strčí hlavu, aby se podívala, co máte na práci zajímavého, takže přes její obří uši nevidíte nic :-D… Je také bezkonkurenční vítač a nosič balíků! Balíky za vás v případě zájmu i otevře 😀 Má ráda legraci a sama od sebe se naučila na nás mávat přední packou. Je to zkrátka génius, kterého bychom přáli do každé rodiny.

Zdravá ramena a kyčle

DKK (dysplazie kyčelního kloubu) – 1/1 DLK (dysplazie loketního kloubu) – 0/0

Pes negativní na přítomnost lumbosakrálního přechodového obratle

LTV negativ

Žádné chronické onemocnění

Leia nemá v současnosti žádné chronické onemocnění.