Zadáváme štěňátka z vrhu A

Štěňata – bílý švýcarský ovčák

AKTUALIZACE 14.8. 2023

Všichni prckové už jsou v nových domovech

Jak jsme rodili vrh A:

8.6. 2023 se narodilo 5 krásných holčiček a 4 kluci jako buci! Dle instrukcí rodila Leiuška přes den (říkala jsem jí, ať nepočítá s porodem v noci, to by se jí taky nemuselo podařit mě vzbudit a to ať si tedy rozmyslí, jestli s tím bude chtít pomoct :-D). Ráno mě přišla vzbudit, povedlo se jí to hned napodruhé :), vyvenčila se a pak šla na to! V 8:30 se narodila první holčička, s 390 g nejmenší z vrhu, dostala světle růžovou mašličku. Je maličká, ale bojovnice, sourozencům otevřela porodní cesty a to prý je těžký úkol. Jako druhý se narodil modrý klučík - tomu říkám bombarďák, protože oproti holčičce byl veliký. Další byli zelený a fialový kluk, ti přišli spolu - těsně po sobě, asi kámoši :). Chviličku po nich přišla svítivě růžová holčička. Pak si Leia dala pauzu, dostala vývar a já se modlila, aby další štěňátka byly holčičky vzhledem k tomu, že jsme měli zamluvené hlavně fenečky. Když si Leia odpočinula, nadělila nám ve 12:36 ještě opravdu dvě holčičky - stříbrnou a červenou. Pak dlouho nic, starala se o štěníky a já myslela, že je hotovo. Šla jsem se konečně nasnídat a poslala jsem pár radostných oznámení, že máme 4 holky a tři kluky, přesně jak je zamluveno, Leia vyřizuje objednávky opravdu na jedničku:) No jo! Jenže to jsem nevěděla, že ještě zdaleka nemáme hotovo. V 16:30 přišla na svět bílá holka a když přijel domů z práce i páníček, tak aby taky viděl, jak se rodí takové štěně, nadělila nám Leiuška ještě posledního, zlatého kluka, šampióna. Nechal na sebe dlouho čekat, narodil se v 17:21. Další den jsme s Leiou byli na veterině, abychom se ujistili, že je v pořádku (nežrala a měla průjem) a naštěstí nám pan veterinář potvrdil, že je to normální, že to zvládla ještě dobře - tolik štěňat takhle rychle 🙂 Byla moc šikovná a statečná, během porodu vůbec nekňučela, jen si místy zamručela a upřímně nechápu, jak se do ní všechna ta psí děcka vešla.

Maminka Leia a malí krasavci:

Štěňata bílý švýcarský ovčák

Zdravíme všechny zájemce o štěňátka bílého švýcarského ovčáka. Na rok 2023 plánujeme vrh A od naší importované fenky Opera Leia od Semberije.

Štěňátka budou socializovaná a k odběru po 8. týdnu cca první týden v srpnu 2023, samozřejmě s PP a veškerým potřebným veterinárním ošetřením.  Pokud máte pro parťáka v podobě bílého švýcarského ovčáka dostatečné zázemí a čas i chuť se mu věnovat, budeme velmi rádi, když nás kontaktujete pro rezervaci nebo bližší informace.

Maminka Leia je krátkosrstá a tatínek také (Karate Kid Taien, odkaz na tatínka v mezinárodní databázi psů), takže ve vrhu budou zřejmě převážně krátkosrstí potomci.

štěňata bílý švýcarský ovčák

Štěně bílého švýcarského ovčáka už je doma?

Štěně bílého švýcarského ovčáka je opravdu za odměnu. Roztomilí bílí medvídci si vás zaručeně získají. Jaké je ideální zázemí pro „běloušky“? Určitě musíte být připravení se mu věnovat každý den, dávat mu dostatek psychických i fyzických podnětů. Láskyplný kontakt s paníčkem je pro štěně zásadní. Bělouši jsou při správné socializaci přátelští k ostatním psům a tak více psů v domácnosti může být plus. Stejně tak si štěně užije i dětskou společnost. Vhodné bude si vzít alespoň na první dny po příchodu štěněte domů dovolenou, aby aspoň ze začátku nebyl malý běloušek doma sám a rovnou můžete tuto dobu začít využívat na trénování samoty, aby později štěně netrpělo separační úzkostí. Více například zde.

Ze začátku štěně není radno přetěžovat dlouhými vycházkami nebo extrémní aktivitou, důležité je také dbát na adekvátní přírůstky na váze. Vyšší hmotnost štěňat má prý spojitost s rozvojem dysplazie kyčelního kloubu. Za extrémně důležité je považováno období do 4,5 měsíců věku štěněte, kdy dochází k abnormálnímu vývoji kostí a kloubů a ty jsou hodně zatěžovány. Pozornost věnujeme i jídelníčku – vyhýbejte se krmivu s nadbytkem energie a vápníku a nedostatkem bílkovin. Tato kombinace je u štěňat plemen náchylných na dysplazii kritická.¹ Věnujte proto zvýšenou pozornost složení krmiva.

¹ Zdroj: https://www.svetkrmiv.cz/dysplazie-kycelniho-kloubu-stene-neprekrmujte-a-hyckejte-ho-v-teple-p225793/

Štěňata bílého švýcarského ovčáka jsou radost. Pokud si nevyberete štěňátko u nás, uvádíme odkazy na aktuální inzeráty a info o plemeni: BŠO prodej, inzeráty BŠO, nejdůležitější informace o plemeni, inzeráty štěňata bílého švýcarského ovčáka.